4 výhody videí v oblasti predaja

Všetci v tejto kríze hľadáme riešenia, ktoré vedú k získaniu zákaziek. Hľadáme niečo, čo nás odlíši od všetkých správ, e-mailov a vecí ostatných obchodníkov, ktorí tiež neprestávajú oslovovať zákazníkov

Je to však tvrdý oriešok: obchodníci každý deň posielajú tisíce e-mailov a neprestávajú telefonovať.Schránka potenciálneho zákazníka s doručenou poštou sa časom začne plniť a je čoraz ťažšie vyniknúť a získať pozornosť. Ak vaši obchodníci v procese predaja nepoužívajú video, je čas to zmeniť. Videá pri obchodovaní pomáhajú otvárať diskusiu, zvyšujú mieru odozvy a pomáhajú rýchlejšie budovať dôveru. článok. Upravte ho alebo zmažte a začnite písať!

1. Buduje dôveru u zákazníkov a potenciálnych zákazníkov

Ľudia vyhľadávajú firmy, ktoré sú autentické. Video je vynikajúci nástroj na budovanie dôvery u potenciálnych zákazníkov. Pre divákov je často autentickejšie než napísaný obsah alebo telefonát. Zákazníci môžu vidieť obchodníkov na vlastné oči a sami sa rozhodnú, či im budú dôverovať. Zdieľaním štatistík a užitočných informácií môžete rozvíjať vzťah s potenciálnymi zákazníkmi. Video obchodníkom umožňuje ukázať svoje znalosti, čím do procesu zapoja aj svoje publikum a budujú v ňom dôveru. Koniec koncov, ťažko by ste si kúpili niečo, o autenticite čoho nie ste presvedčení, nie?

2. Šetrí čas, ktorý by ste stratili pri písaní dokonalého mailu

Pre obchodníkov je rozhodujúci čas. Už ste niekedy strávili hodiny písaním dokonalého e-mailu alebo prípravou telefonátu? Určite! Obchodníci často dostávajú tie isté otázky. Vytvorte si na tieto otázky video-odpovede a potom ich môžete kedykoľvek použiť. Ušetríte tak čas, ktorý by ste každý deň venovali písaniu rovnakej e-mailovej odpovede alebo príprave telefonátu. Vaša reakcia bude navyše osobnejšia, pretože zákazníci uvidia vašu tvár a vypočujú si, čo chcete povedať. Pri nahrávaní videa nezabúdajte, že musí byť stručné. Pozornosť sa s každou minútou vytráca. Postupom času sa naučíte, ako v krátkom čase ukázať, kto ste.

3. Pridáva osobný dojem

Osobný dojem dokáže robiť zázraky, a to platí aj v predaji. Personalizácia videí vám pomôže odlíšiť sa od konkurencie. V dnešnej dobe sme zaplavení tisíckami správ, ktoré nám chodia každý deň. Pre obchodníka je výzvou vyniknúť a budovať vzťahy. Personalizované video zahŕňa plánovanie. Nie všetko treba personalizovať, ale kde tu to neublíži. Čím je video osobnejšie, tým je aj efektívnejšie.

4. Dodáva rozhovoru ľudskosť

Cez video môžete vyrozprávať príbeh, ktorým zákazníkov priblížite k sebe, svoje firme a svojej ponuke. Dobrý príbeh ľudí prinúti zamyslieť sa nad tým, čo im hovoríte. Hovorte o tom, čo poznáte najlepšie: o firme a svojej ponuke. Nemusíte byť superstar. Buďte prirodzení, sebaistí a hlavne ukážte, čo viete. Pozor na reč tela. Je to nástroj, ktorý o vás veľa prezradí. Svoj odkaz nečítajte. Diváci by to hneď zistili a to by pokazilo celý osobný dojem. Napíšte si pár bodov, nacvičte si ich a choďte do toho. Nezabudnite, že chcete povedať nejaký príbeh, zapojiť do neho aj svojich divákov a dať im najavo, že si ich ceníte.

A na záver?

S každým novým videom bude proces tvorby oveľa jednoduchší. Komunikácia cez kameru bude prirodzenejšia a vy sa budete cítiť lepšie pri uzatváraní vašich dílov. Tak do toho!

Odporúčané články:

Copy link
Powered by Social Snap