Prečo je obchodovanie cool

Obchod na Slovensku nie je veľmi obľúbený. Keď sa opýtate žiakov na strednej škole, kto z nich chce byť obchodníkom, málokto zdvihne ruku.

Obchodníka pritom potrebuje väčšina firiem. Profesia je plná otvorených obchodných ponúk, na ktoré chodí minimum životopisov. Nás v Deal Factory obchod baví. Bolo by super, keby nás, vášnivých obchodníkov, bolo viac. Tu sú naše dôvody, prečo obchodovanie je cool.

Nemusíte sedieť v kancli

Komu by sa chcelo celý deň sedieť za počítačom? Obchodníci to majú zaujímavejšie. Navštevujú klientov v ich firmách, stretávajú sa v kaviarňach či obchádzajú zaujímavé konferencie. Pre akčné tipy ľudí je to vykúpenie. Nehovoriac o tom, aké zdravé je byť neustále v pohybe.

Stretávate nových ľudí

V slovníku obchodníka slovo stereotyp neexistuje. Denne má náš priemerný obchodník 2 až 3 stretnutia so zákazníkmi. Pri takom množstve stretnutí sa človek časom naučí čítať ľudí. Rozumieť ich reakciám a veľmi dobre predvídať. Takáto schopnosť sa dá super využiť aj v súkromnom živote. Dobrý obchodník má v telefóne tak 1000ku kontaktov, ktoré môže kedykoľvek použiť. To tiež nie je na zahodenie.

Máte svoju slobodu

Obchodník si tvorí vlastný program dňa. Či deň začne stretnutiami alebo radšej obvolá klientov, je na ňom. Sám si dohaduje stretnutia so zákazníkmi podľa svojho a ich kalendára. Ak má teda radšej stretnutia doobeda, nie je to problém.

Získavate pocit víťazstva

Ten pocit. Ktorý obchodník získava, keď sa mu podarí uzavrieť obchod je neopísateľný. Kokteil radosti, sebavedomia a spokojnosti samého zo seba. Podobný pocit ťažko zažijete pri inej práci. Len pozor, vie vysoko byť veľmi návykový!

Máte akčných kolegov v tíme

Dobrí obchodníci sú super ľudia. Inak by nemohli budovať vzťahy, inšpirovať zákazníkov ku kúpe, či byť dôveryhodným zdrojom informácií. Sú to často športové tipy. Neboja sa prehry a idú si za svojím cieľom. Vedia to s ľuďmi, sú vtipní a sympatickí. Mať takýchto ľudí okolo seba v tíme je mega.

Zarábate stále viac

Provízky, provízky, provízky. Najobľúbenejšia časť výplaty nás obchodníkov. Štatistika nepustí. Čím viac klientov, tým vyššie provízie. Čím dlhšie obchodujeme, tým viac uzavretých obchodov. Výplaty majú tendenciu stúpať každý mesiac. Komu by sa to nepáčilo?

Tak čo? Presvedčili sme Vás, že obchod je cool?
Ak áno, začnite obchodovať ešte dnes a užívajte si jeho výhody.
Ak nie a stále by ste obchodovanie najradšej na niekoho hodili, hoďte ho na nás.
Máme tím vyškolených obchodníkov, ktorých obchod baví.

Odporúčané články:

Copy link
Powered by Social Snap