Obchodník Peťo: Príval košickej energie s množstvom skúseností, nápadov, aktivít a chuťou posúvať sa vpred.

Obchodník Peťo: Príval košickej energie s množstvom skúseností, nápadov, aktivít a chuťou posúvať sa vpred.

Kto si, čo si? Predstav sa nám.

Moja pracovitosť, energia a chuť do života pochádza z Košíc, kde som sa pred 37 narodil. Počas života som sa presúval medzi Liptovom a mojimi obľúbenými Vysokými Tatrami. Mal som tak možnosť splniť si sen a to žiť, pracovať a rozvíjať sa tam. Mám veľmi blízky vzťah k prírode, preto aj všetky moje mimo pracovné aktivity smerujú práve tam. Považujem sa za dosť všestranného a aktívneho človeka, s veľkou chuťou do života a do aktivít, ktoré ma bavia. Aktuálne ma najviac baví moja práca v Deal Factory, kde mám možnosť spoznávať množstvo nových ľudí, kolegov, partnerov a klientov. Verím, že táto práca bude veľkou súčasťou môjho nasledujúceho života. 

Odkiaľ si prišiel do DF, aký bol tvoj predošlý job?

Posledných 13 rokov som venoval spoločnosti Tatry Mountain Resorts a.s.. Tam som počas rastu spoločnosti pracoval na rôznych pracovných postoch, v troch rôznych štátoch. Môj najväčší focus bol zameraný na retail značky Tatry Motion, ktorú sme v rámci firmy rozvíjali na Slovensku, neskôr v Českej republike a posledné tri roky aj v Poľsku. Vybudovali sme spolu vyše 50 retailových prevádzok s rôznymi produktami a službami v turistickom biznise. Popri retaily som sa venoval aj business developmentu, kde som sa v rámci spoločnosti angažoval vo viacerých úspešných projektoch. Medzi moje najobľúbenejšie netradičné projekty patrili lyžiarske preteky svetového významu AUDI FIS WorldCup Jasná v roku 2016 a 2021. V 2021 roku som projektovo viedol celý organizačný výbor pretekov. 

Aká je tvoja úloha v rámci Deal Factory?

Dostal som úžasnú príležitosť viesť slovenský obchodný team Deal Factory, ktorú som okamžite prijal a chopil sa jej. Spolu s celým teamom a zakladateľkou Katkou posúvame naše aktivity a produkty rapídnym tempom dopredu, čomu sa naozaj veľmi teším. Celý team je neskutočne aktívny. Takáto práca s ľuďmi ma napĺňa. Verím, že všetky nápady, výkon a celá naša práca bude pozitívne ohodnotená a naši klienti a partneri budú s Deal Factory nadmieru spokojní. 

Keď porovnáš korporát s energiou mladej firmy, čo ťa baví?

Z mojich skúseností s korporátom môžem povedať, že práve tento, kde som pôsobil, mi dal množstvo príležitostí profesijne aj kariérne vyrásť. Častokrát to musela byť aj moja maximálne vynaložená energia a čas, ktorý som tomu musel a chcel obetovať. Vedel som však, že zároveň s firmou rastiem aj ja a ide to ruka v ruke. Síce rozhodovacie a schvaľovacie procesy boli niekedy príliš zdĺhavé, čo bolo spôsobené väčšou organizačnou štruktúrou a viacerými úrovňami manažmentu. To k takej obrovskej firme patrí. Energiu a silu v mladej firme ako je Deal Factory vnímam však okamžite. Ciele, ktoré si navrhneme, si hneď aj schválime a postupne realizujeme. Výsledky je prakticky vidieť denno-denne, čo mi dodáva obrovskú chuť posúvať sa v rámci celej firmy dopredu spolu s ňou. Baví ma byť súčasťou rozvoja k lepšiemu a prinášať nové a zaujímavé výsledky. 

Ako sa ti pracuje v novom tíme?

V novom tíme sa cítim skvele, všetkým ďakujem za príjemné prijatie. Veľmi rád pracujem v mladom energickom prostredí. Mne samému to dodáva energiu a chuť posúvať sa vpred. Tím je veľmi skúsený, dobre zohratý a vystupujú v ňom veľmi dobré osobnosti. Má to svoj šmrnc a charizmu. 

Aké máš ciele s tímom do budúcna?

Rozhodne chcem aby sme rozšírili svoje portfólio produktov v rámci DF a tým dali príležitosť každému členovi tímu zapojiť sa v tomto posune vpred. Každý bude mať možnosť priložiť ruku k dielu a rozšíriť svoje obzory v rámci obchodovania a biznisu. Taktiež by som rád využil každého jedinečný potenciál a posunul ho vpred v rámci toho, v čom je najlepší a čo ho baví. 

Prečo je super mať teba ako manažéra?

Po dlhoročných skúsenostiach s vedením tímu v troch rôznych štátoch, som našiel rovnováhu medzi tým, ako byť dobrý manažér samého seba, zároveň aj tímu. V konečnom dôsledku je základ byť hlavne čo najlepším team leadrom. Nie každý manažér vie ľuďom okolo seba dôverovať, delegovať a prenechávať zodpovednosti za dané úlohy, s vedomím čo najlepšieho výsledku. 

Aký si vo voľnom čase?

Vo voľnom čase sa venujem záhrade a svojim dvom psom. Mám rád turistiku, bicykel, paddle board, snowboard a začínam so skialpom. Pri všetkých týchto činnostiach si dokonale vyčistím hlavu a zároveň prídem aj na nové myšlienky či nápady, kde a ako sa posúvať dopredu. 

Akých ľudí by si chcel do tímu?

Vo svojom tíme preferujem vždy pozitívnych, energických a dynamických ľudí so zmyslom pre kreativitu. Chuť učiť sa a vždy premýšľať nad novými riešeniami v danej problematike tiež nesmie chýbať. Pri nových nápadoch nechávam vždy voľnú ruku, nemám rád slová ako nedá sa, to nepôjde a pod. 

Odporúčané články:

Copy link
Powered by Social Snap