Obchodníčka Zuzka miluje vietor vo vlasoch, výzvy a tabuľky. Čo ju naučila práca v Deal Factory?

Obchodníčka Zuzka miluje vietor vo vlasoch, výzvy a tabuľky. Čo ju naučila práca v Deal Factory?

Rozvíjať sa, vzdelávať sa, baviť sa. To sú základné body, ktoré by mal podľa Zuzky dodržať dobrý obchodník. Čo ale robí v dni, kedy sa jej nedarí alebo nechce? Prezradila nám v nasledujúcom rozhovore.

Ako vyzerá tvoj pracovný deň?

Ráno okolo pol ôsmej zapínam počítač, pripravím si nabitý mobil a bezdrôtové slúchadlá. Toto je osvedčené kombo, s ktorým sa mi dobre pracuje. Niečo mám naplánované v kalendári, niečo sa vyskytne počas dňa a treba to čo najskôr vyriešiť. Ale väčšinou stíham všetko, čo som chcela a potom som spokojná. Niekedy je stres väčší, niekedy menší, ale posúva ma to ďalej. Niektoré dni sú viac o osobných stretnutiach, niektoré o mailovej a telefonickej komunikácii. Niektorí klienti uprednostňujú videohovory a tie šetria čas, ktorý by som strávila presúvaním sa. No nie vždy je to možné. Záleží od toho, čo obchodujem. Pracovný čas je flexibilný, keď si potrebujem niečo vybaviť, viem si prácu zadeliť ako potrebujem a stihnem, čo treba. Občas pracujem dlhšie, inokedy kratšie. Záleží to od situácie a je super, že nemáme pevný pracovný čas.

Prečo je super mať práve Teba v tíme?

Nechcem si fandiť, ale myslím si, že sa dá na mňa spoľahnúť, som tímový hráč a keď môžem, rada pomôžem. A bavia ma tabuľky :D. Nemám rada konflikty, radšej ostanem ticho, aby som sa im vyhla, som empatická a často sa mi ľudia zveria. A občas je vraj so mnou aj sranda, lebo treba si to aj nejako spríjemniť a odľahčiť. Keďže mám okolo seba super kolegov, nie je to až také ťažké.

Naučila si sa v Deal Factory niečo nové?

Pracujem tu pol roka a naučila som sa viac, ako som vôbec očakávala. Zdokonalila som sa v práci s počítačom, učím sa byť dobrým obchodníkom, ale zároveň nestratiť svoju tvár. Zistila som, že ma toto celé baví a že popri tom zvládam aj dve deti doma. A verím, že sa naučím ešte oveľa viac.

Čo Ťa na obchodníckej práci baví?

Kontakt s ľuďmi, spolupráca s kolegami, s ktorými si rozumiem. Postupné budovanie vzťahov s klientami. A samozrejme tabuľky :D. V neposlednom rade ma baví aj moja výplata, ktorú za to dostanem. Asi úplne najviac ma baví vidieť za sebou pozitívne výsledky.

Aká je tvoja najobľúbenejšia aktivita po práci?

Vypnúť pri dobrom fantasy, či už v seriálovej forme, alebo v knižnej. Alebo ešte longboard – ideš s vetrom vo vlasoch a nemyslíš na nič.

Ako sa dá podľa Teba stať úspešných obchodníkom?

V prvom rade to človeka musí baviť, inak sa to nedá dlhodobo robiť. Potom už môže rozvíjať svoje vedomosti, naberať skúsenosti, prípadne vždy urobiť pre seba aj niečo naviac, napríklad učiť sa cudzí jazyk.

Keď ťa niečo nebaví, ako s tým bojuješ?

V každej práci sa nájde niečo, čo človeka nebaví, stačí sa len trochu prekonať. Poviem si, že to nič, spravím to a nabudúce zas príde niečo, čo ma bude baviť. Je to normálna súčasť života a tak to beriem aj tu.

Odporúčané články:

Copy link
Powered by Social Snap