Obchodníčka Klaudia: Vždy pripravená. Na hory, stretnutia aj úspešný obchod.

Obchodníčka Klaudia: Vždy pripravená. Na hory, stretnutia aj úspešný obchod.

Odkiaľ pochádzaš a ako si sa dostala do Deal factory?

Pochádzam z Kysúc. Mám veľmi rada toto prostredie, ktoré nám ponúka veľa možností na túry po kopcoch a cyklotrasy. Pokojné prostredie v horách je pre mňa relax. Do DealFactory som sa dostala počas svojho štúdia na vysokej škole. Snažila som sa nájsť prácu, v ktorej sa naučím veľa nových vecí, spoznám ako sa pracuje vo firmách a budem robiť niečo úplne iné, čo ostatní v mojom okolí. Náplň práce v DealFactory ma veľmi zaujala. Ozvala som sa preto Katke a keď mi po pohovore prišla správa, že som prijatá do tímu, veľmi som sa potešila. Začala som sa učiť veľa nových vecí, spoznala zaujímavé firmy a ich produkty. K tomu sa pridalo aj rozvíjanie obchodných, komunikačných a plánovacích schopností.

Čo ťa v živote baví a čo vyslovene neznášaš?

Veľmi si užívam spoločné chvíle s blízkymi ľuďmi a kamarátmi. Mám rada vychádzky do prírody či už na bicykli alebo túry. Baví ma varenie a pečenie je tiež moje hobby. Veľmi ma napĺňa spoznávať a učiť sa nové veci alebo miesta. Človek sa učí niečo nové počas celého života, takže aj vo voľnom čase treba na sebe pracovať a rozvíjať sa. Toto mám veľmi rada, keďže teraz je už veľa dostupných možností pre náš rozvoj.


Nemám rada čakanie. Keď musím na niekoho čakať, začínam byť nervózna. A ešte horšie je, keď čakáte na stretnutie a človek Vám ho zruší pár minút pred začatím. Samozrejme, aj ja niekedy meškám, a potom som nahnevaná sama na seba. 🙂

Ako dlho pracuješ v Deal Factory?

V DealFactory pracujem dva roky. Počas týchto dvoch rokov som sa naučila veľa o fungovaní procesov vo firmách, o rôznych produktoch a nástrojoch. Hlavne o práci s ľuďmi a správnej komunikácii. Zdokonalila som sa v trpezlivosti a v tom, že výsledok našej práce aj po dlhšom období určite príde.

Aké boli tvoje začiatky s obchodovaním?

Na začiatku mojej práce som sa necítila veľmi presvedčivá, najmä v telefonátoch. Vďaka super tímu a ľudí okolo seba, ktorí mi odovzdali svoje skúsenosti a rady, som sa však v práci zdokonalila a získala istotu, že to robím správne a dobre. Keď prišli prvé úspešné objednávky, tak sa to potvrdilo. Od začiatkov sa postupne zlepšovala komunikácia, prístup a všetko, čo súvisí s našou prácou, ale určite je ešte čo zlepšovať.

Čo ťa na obchodovaní najviac baví?

Najviac ma baví a užívam si ten pocit, keď príde k potvrdeniu spolupráce pre nášho klienta. Je to spätná väzba, že naša práca má zmysel. Keď sme všetci spokojní z výsledku a úspechu, ktorý sa podarilo dohodnúť.

Aký segment ťa najviac bavil v minulosti obchodovať?

Baví ma oslovovať stredné a väčšie firmy s nástrojmi a systémami, ktoré im vedia uľahčiť fungovanie vo firme. Veľa spoločností ani nevie o rôznych nástrojoch, ktoré im môžu zefektívniť ich prácu. Preto si najskôr vypočujem ako firma aktuálne funguje a potom vysvetlím výhody toho, čo mám pre nich v ponuke ja.

Aké 3 rady by si dala juniornému obchodníkovi?

Aj keď príde sklamanie z telefonátu, zo stretnutia alebo z neúspešnej objednávky, netreba si to pripúšťať a treba sa nad to povzniesť. Príde niečo ďalšie, čo bude úspešné.

Mať vždy všetky informácie o produkte, ktorý predávaš. Ak budeš nepripravený, môže to pôsobiť neprofesionálne. Niekedy netreba veľa a zbytočne rozprávať, stačí si vypočuť zákazníka a navrhnúť mu ten správny produkt a pomoc. Vždy jasne, stručne a zaujímavo.

Odporúčané články:

Copy link
Powered by Social Snap