Moji najobľúbenejší obchodníci na Slovensku

Aktuálna ekonomická situácia je pre mnohé firmy nepriaznivá. Mnohí zamestnanci aj majitelia firiem sú v strese.

Dnes možno viac ako inokedy je dôležité ako fungujú firmy ako tím. Ako vedia zamakať v krízovej situácii. Ako si vedia kolegovia pomôcť, poradiť, podporiť sa. Či firmy vedia pridať a udržať si svojich zákazníkov. Je ťažké držať tím motivovaný, keď sa s ľuďmi v ňom ani nevidíte. Napriek tomu, som hrdá na ten náš tím a to ako túto situáciu spoločne zvládame.

Makáme a vieme, že musíme udržať svojich klientov spokojných. Rýchlo a akčne sme upravili obchodné procesy a obchodnú stratégiu našich klientov. Adaptovali sme sa na situáciu trhu, kedy vládne na trhu skôr negatívna nálada. Zvýšili sme počty oslovených klientov.

Darí sa nám predávať aj v čase, kedy je ťažké dohodnúť si online meeting. Počas našich home officov nestíhame Netflix či HBOgo. Ak niečo pozeráme, tak blogy Steliho Efti, ktorý radí ako obchodovať počas krízy. Pracovito sa snažíme dodržiavať KPI a prinášať našim zákazníkom aj v tomto čase zákazky. Nie je pravda, že zákazníci iba šetria. Sú segmenty, v ktorých sa darí predávať a klobúk dole, že ich naši obchodníci našli. Spoznajte náš obchodný tím. Ľudí, ktorí sú špičkoví obchodníci a vedia predávať aj v tejto dobe.

Braňo

Vždy usmiaty team líder, ktorý nás všetkých nabíja dobrou energiou. Neustále posiela nové nápady na to ako sa posúvať dopredu. Čo by sme mohli ešte urobiť, vymyslieť. Neposúva len seba, ale pomáha aj v tíme. Nemá problém pomôcť kolegovi a obvolať jeho klientov, aby ukázal, že sa to dá. Rád rozpráva, ale dobre sa ho počúva. Okrem starostlivosti o tím, sám veľmi úspešne obchoduje. Je skvelý rozprávač, ktorý hneď zaujme svoje publikom svojím šarmom. Rýchlo pochopil, že vďaka stretnutiam online stihne toho viac (netreba cestovať za zákazníkmi) a svoj čas využíva efektívne.

Klaudia

Správne drzá, ale vždy milá obchodníčka. Nebojí sa ísť si za svojím cieľom a nikdy sa nevzdáva. Stretnutia online stíha jedno za druhým a aj keď má občas z nich rešpekt, nenechá to na sebe poznať. Ako prvá z našich obchodníkov urobila väčšiu objednávku pre svojho klienta aj počas karantény. Keď niečomu hneď nerozumie, naštuduje si to a fičí vpred. Nenechá si skákať po hlave. Bojuje za svoje názory, ale vie aj uznať chybu. Má dobré srdce. Do kancelárie nosí v čase mimo karantény raňajky a sladkosti. (Aj keď nemá službu)

Marek

Je v našom obchodnom tíme aktuálne najstabilnejší člen, je u nás najdlhšie. Väčšinou veľmi pokojný a nenápadný. Pracuje potichu, zodpovedne a s výbornými výsledkami. Vždy nájde spôsob ako veci môžu fungovať. Má rád spätnú väzbu a nebojí sa nových situácií. Rád cestuje a je zároveň moderátor svojej vlastnej show. Parťák, s ktorým sa vždy človek cíti uvoľnene a fajn. Klienti ho majú veľmi radi a väčšina jeho klientov s nami spolupracuje dlhodobo. Je vynikajúci obchodník hlavne na softvérové produkty, ale bohaté skúsenosti má aj s obchodovaním pre médiá.

Lukáš

Sympaťák, ktorého si obľúbi každý zákazník. Je gentleman, ktorý vie, čo sa patrí. Obchodného ducha nezaprie pri každej diskusii. Vo väčšine z diskusií je aj veľmi prínosný, vie počúvať, ale aj klásť dobré otázky. Prináša riešenia, nie výhovorky. Rád sa učí a je hladný po spätnej väzbe, čo je skvelá vlastnosť. Prináša obchodné výsledky a sám na seba má prísny meter. Jeho obchodné telefonáty sú najlepšie v celom tíme, vďaka svojím konverziám.

Brigit

Vždy dôsledne pripravená. Obchoduje v tomto čase na Španielskom trhu, takže asi viete, koľko práce ju stojí dohodnúť si online stretnutie. Dnes však jedno mala a zdá sa, že z toho bude aj celkom veľký deal. Zodpovedná obchodníčka, ktorá vyhrala Sales Competition ešte ako študentka. Potrebuje presne 0% manažmentu, pretože je dôsledná a spoľahlivá ako málokto. Je férová, pracovitá, úprimná a na svoj vek fakt veľký obchodný talent. Nehovoriac o tom, že rozhovory s ňou sú vždy veľmi prínosné a príjemné.

Odporúčané články:

Copy link
Powered by Social Snap