Dobrý obchodník je zázrak: Kde ho nájsť?

Nájsť dobrého obchodníka je ako hľadať ihlu v kope sena. Ak nie ešte ťažšie. Firmy obchodníkov potrebujú, dobrých je však málo.

Hľadanie, motivovanie či získanie kvalitného obchodníka môže byť náročné. My v Deal Factory neustále pracujeme na identifikovaní obchodných talentov. Prečítajte si naše tipy na to, ako ich nájsť a rozoznať v dave.

Kde hľadať obchodníka

Pracovné portály

Tie fungujú celkom fajn. Dostanete pár životopisov. Aj keď oveľa menej ako pri ponukách mimo obchodného prostredia. Pri mesačnej propagácii pracovnej ponuky sme dostali priemerne 25 životopisov. V porovnaní s inými pozíciami je to o 50% menej. Kvalita uchádzačov je nízka. Česť výnimkám. Väčšinou sa hlásia ľudia, ktorí nemajú s obchodovaním skúsenosti.

Facebook posty

Áno vieme. Facebook nie je to úplne HR nástroj, ale vyskúšali sme. Pravidelne postujeme informáciu o tom, že hľadáme ľudí. Posty samozrejme zaboostujeme, ale nedávame do toho zase mega investície. Priamo na Facebook ich napíše veľmi málo, ale občas pošlú životopis na náš email. Zatiaľ úspešnosť meriame, takže dáme vedieť výsledky.

Vysoké školy či coworkingy

Aj tu sme sa ich snažili namotivovať na prácu obchodníka. Pravidelnými prednáškami o tom, prečo je obchodovanie super. Umiestnili sme na školách aj HR plagáty, ktoré mali študentov motivovať k zaslaniu životopisu. Úspešnosť bola zatiaľ veľmi nízka. Ale poznáte to. Nevystrelíš, nedáš gól.

Odporúčania známych

Obchodníčky, ktoré majú u nás najlepšie výsledky k nám prišli cez odporúčania. Buď sme ich už poznali súkromne alebo nám ich niekto odporučil. Máme však aj také, u ktorých sme obchodný talent identifikovali a oslovili ich na spoluprácu. Odporúčame všímať si vo svojom okolí ľudí, ktorí majú povahu obchodníka. Dokázať ich identifikovať a rozoznať v dave však nie je vždy ľahké. Ako na to Vám poradíme v ďalšom blogu.

Ak sa Vám nedarí nájsť dobrého obchodníka, pokojne si vyberte z tých našich. Naše obchodníčky sú talentované, vyškolené a majú skúsenosti s predajom. Ušetríte tak čas pri hľadaní, zaúčaní a manažovaní obchodného tímu. Napíšte nám mail na katka@dealfactory.sk a radi Vám o nich povieme viac.

Odporúčané články:

Copy link
Powered by Social Snap