Čo nesmie chýbať dobrému obchodníkovi?

Čo nesmie chýbať dobrému obchodníkovi?

Nájsť dobrého obchodníka je ako hľadať ihlu v kope sena. Obchodníkov je málo a tí kvalitní sú väčšinou už obsadení. Spísali sme pre Vás 4 rady, ako vybrať toho správneho. Čo nesmie obchodníkovi chýbať a na čo si dávať pri výbere pozor?

Optimizmus a empatia

Znegovaného obchodníka stedúfajmeešte nevideli. Ak áno, musela to byť katastrofa. Aj preto si pri hľadaní toho svojho dajte pozor na to, aká emócia z neho vyžaruje. Ľudia sú radi spoločnosti usmiatych a dobre naladených partnerov. Či už v biznise alebo v súkromnom živote. Vyberajte teda obchodníka opatrne a všímajtesi, ako na vás pôsobí.

Cieľavedomosť

Obchodovanie je často náročné. Neustále odmietanie dokáže vyčerpať aj profesionála. Veď koho by bavilo neustále počúvať nie. Preto je pre obchodníka dôležité vedieť kam smeruje. Bez jasného cieľa a plánu by len veľmi ťažko ustál náročné dni. Usvojho nového obchodníka si všímajte či je cieľavedomý a dokáže sa posúvať k cieľu aj počas ťažkých dní.

Komunikatívnosť

Hovorí sa, že pri obchodovaní je dôležitejšie počúvať a pýtať sa. To je bez pochýb pravda. Obchodníka, ktorý by však nebol výrečnýsi asi málokto dokáže predstaviť. Komunikačné zručnosti sú tu kľúčové. Obchodník by mal mať výbornú slovnú zásobu. Zároveň by mal vedieť komunikovať verbálne aj neverbálne. Všimnite si, ako uchádzač oprácu obchodníka komunikuje.

Precíznosť

Používanie CRM nástrojov pri obchodovaní je kľúčové pre malé aj veľké obchodné tímy. Nástroj, ktorý sa však nepoužíva správne, je pre tím zbytočný. Obchodník by mal pravidelne zapisovať informácie o zákazníkoch. Ich vzájomnú komunikáciu ďalšie plánované kroky. Ak obchodníkovi chýba precíznosť a nepoužíva CRM nástroje správne, trpí tým celý obchodný tím. Skúste si precíznosť uchádzača otestovať už počas pohovoru.

Odporúčané články:

Copy link
Powered by Social Snap