5 rád ako pomôcť start-upom a menším podnikom vyrásť ( I. časť)

5 rád ako pomôcť start-upom a menším podnikom vyrásť
( I. časť)

Máte skvelý produkt, o ktorom viete, že ho trh potrebuje a každý sa naň chce vrhnúť? Potenciálnych zákazníkov je neúrekom, ale váš obchodný tím, nevie uzavrieť žiadnu zákazku? Čo robiť, aby ste tento jav zvrátili a podporili rast?
V tomto článku vám v dvoch častiach predostriem 11 stratégii na posilnenie príchodu zákazníkov.

1. Automatizujte

Len málo firiem využíva nástroje na automatizáciu a redukciu opakujúcich sa obchodných a marketingových úloh.Tieto práce bývajú veľmi únavné a časovo náročné, ale aj napriek tomu sa obchodníci a ľudia pracujúci v marketingu automatizácie štítia, lebo sa boja, že ich pripraví o prácu. Automatizácia zrýchľuje procesy a pomáha firmám rásť.

2. Vytvorte si podkladové materiály

Nehľadajte neustále dokonalých obchodníkov. Je lepšie vytvoriť si scenáre, vzory, skriptá, ktorými sa bude každý člen tímu riadiť. Základy by si mal osvojiť každý, ale nezabudnite podporiť aj experimentovanie a improvizáciu. Mali by ste mať scenár pre každú cieľovú skupinu aj detailný dokument s argumentami.

3. Vybudujte si tím obchodíknov na dialku

Tento trend významne urýchlila pandémia. Budúcnosť totiž patrí firmám, ktoré si osvojili predaj na diaľku.

4. Zabezpečte, aby mal váš tím správne nástroje

Pri výbere nástrojov pre svoj tím nezabudnite do procesu zapojiť aj členov svojho tímu. Dnes máte k dispozícii nespočetné množstvo nástrojov, počnúc softvérmi na riadenie vzťahov so zákazníkmi, cez plánovanie až po komunikáciu.

5. Potenciálnych zákazníkov spravujte efektívne

Cieľom obchodníkov nie je len zbierať potenciálnych zákazníkov, ale ich aj spravovať a vracať sa k nim. Netreba zabúdať ani na kvalitu potenciálnych zákazníkov. Kľúčom k úspešnému spravovaniu a zvýšeniu konverzie je spoľahlivá správa obchodných kanálov.

V najbližšom blogu budeme pokračovať v ďalších tipoch a stratégiách. Sledujte nás.

Odporúčané články:

Copy link
Powered by Social Snap