Žilinský Startup Weekend: Miesto, kde sa inovatívne nápady menia na realitu

Žilinský Startup Weekend: Miesto, kde sa inovatívne nápady menia na realitu. 

Boli sme súčasťou žilinského Startup Weekend-u. Event podporuje nápady a učí mladých ľudí podnikať. Tento rok bol pre nás výnimočný. Deal Factory sa stalo Gold partnerom podujatia a naša CEO Katka zastávala rolu mentora.

O čom bol event, aký zmysel majú startupy a čo sme si z podujatia odniesli sme zhrnuli do krátkeho blogu. Príjemné čítanie!

Teraz vám vďaka tomu prinášame zhrnutie eventu a tiež pár slov o tom, čo to ten startup vlastne je.

13. až 15. október 2023. Žilinský Startup Weekend, prinášajúci networking, inovácie a nápady. Miesto, kde sa stretávajú technické aj kreatívne mysle a spolu sa učia spolupracovať v tíme, prezentujú svoje nápady a menia myšlienky na inovatívne startupy.

Boli sme súčasťou. Naša CEO Katka tu mala možnosť vystupovať v roli mentora, nakoľko len nedávno odštartovala startup CloseRocket, ktorý založila spolu s partnermi.

Teraz vám vďaka tomu prinášame zhrnutie eventu a tiež pár slov o tom, čo to ten startup vlastne je.

Hnací motor spoločnosti

Zdanlivo jednoduchý nápad, ktorý môže zmeniť svet. Startup vzniká ako mladá firma, s cieľom rýchlo rásť. Pri štarte častokrát stoja investori, ktorí v projekte vidia potenciál pre vysokú návratnosť investície v prípade úspechu.

Najväčšou výhodou startupov je schopnosť prispôsobiť sa rýchlo sa meniacemu trhu. Riešiť problémy a potreby zákazníkov. Prinášať jedinečné technológie, produkty a služby, ktoré nám občas aj nenápadne zefektívňujú život.

V neposlednom rade, zjednocujú ľudí s vášňou a odvahou trošku zariskovať a nebáť sa premeniť svoje vízie na skutočnosť.

Startup Weekend a my

Tento unikátny event vytvára komunitu, podporuje nápady a učí mladých ľudí podnikať. V Žiline sa Startup Weekend organizuje už 10 rokov, ale tento ročník bol pre nás výnimočný. Deal Factory sa stalo Gold partnerom podujatia. A že to pre nás bola česť! Sme hrdí, že práve my sme mohli podporiť organizátorov a pracovať s ľuďmi, ktorí majú chuť meniť svet. Pretože to chceme aj my.

Organizátori robia obdivuhodnú prácu a bolo inšpiratívne to sledovať a zapájať sa. Pozrieť sa na to prišiel aj primátor mesta Žilina, Peter Fiabáne.

Deal Factory, CloseRocket a prepojenie so startupmi

Z tímu Deal Factory a CloseRocket sa zúčastnili Katka Šimková a Jozef Tvaroška. Jozef dokonca dlhé roky spoluorganizoval so Startup Weekend-om v Bratislave. Keďže CloseRocket je úplne nový spin-off startup, ktorý na trhu zahviezdil len nedávno, bola to super príležitosť ho predstaviť.

Rovnako tak sme tu zužitkovali aj naše dlhoročné skúsenosti s obchodovaním. Networking s ostatnými účastníkmi nám opäť potvrdil, že sales je pre firmy kľúčový. Škálovanie a rast trápi totiž až 7 z 10 firiem.

Úžasný víkend pre nápady aj mentoring

Tento event sme si veľmi užili a sme radi, že sme sa mohli angažovať aj v roli mentora. Všetkých ostatných mentorov touto cestou pozdravujeme, ďakujeme za ich motivujúcu prácu, vidíme sa o rok. A ktovie, možno to príde aj skôr pri nejakom novom inovatívnom projekte.

Ak vás zaujímajú akékoľvek informácie o Startup Weekend-e, chceli by ste vedieť, čo dokáže CloseRocket, alebo hľadáte obchodný tím, ktorý si môžete prenajať, napíšte nám. Veľmi radi pomôžeme vám a vašej firme rásť.

Odporúčané články:

Copy link
Powered by Social Snap