Obchodníčka Majka: Nepristupujeme ku klientom ako k číslam, záleží nám na osobitnom prístupe.

Obchodníčka Majka: Nepristupujeme ku klientom ako k číslam, záleží nám na osobitnom prístupe.

Nenechá sa zlomiť odmietnutiami, nepremáha sa, keď to nejde. Majka je ostrieľaná obchodníčka, ktorej zdravý prístup k práci motivuje nás všetkých. A čo vás?

Ako dlho sa venuješ obchodu a čo ťa na obchodovaní baví?

Obchodu sa aktívne venujem 16 rokov. Baví ma všetko – rôznorodosť práce, nie je to stereotyp, každý deň je iný. Baví ma práca s ľuďmi, čo je hlavne o komunikácii. Už to ani nenazývam práca, ale hobby – závislosť. Teším sa z každého jedného úspechu a ak sa niečo nepodarí, som vďačná aj za túto možnosť – naučiť sa niečo nové, pracovať na sebe. Lebo stále je čo zdokonaľovať. V Deal Factory je možnosť vidieť trh z viacerých uhlov pohľadu, za mňa sú to nekonečné možnosti, za ktoré som vďačná.

Prečo je super mať práve Teba v tíme?

Som tímový hráč a workoholik. Mám rada poriadok a priamu komunikáciu. Ak niečo nejde, hľadám spôsoby ako sa to dá, nie dôvody, prečo sa to nedá. Naopak, ak vidím, že niečo nemá potenciál, nesľubujem neuskutočniteľné (aj to sa niekedy v obchode stáva).

Keď sa ti niečo nechce, ako sa premôžeš? Čo by si v takých chvíľach poradila?

Nepremáham sa. 🙂 Rokmi som sa naučila, že nie každý deň je ideálny. Sú dni, kedy idem na 200% a som z toho maximálne šťastná a robím veci s ľahkosťou. Inokedy mám deň, že mi nikto nedvíha, padajú mi dohodnuté stretnutia a podobne. Nie som z toho frustrovaná, to nie, ale keď mám také dni, radšej sa venujem inej činnosti ako administratíve, doplneniu reportov a veciam, ktoré bežne odkladám. O to viac mám potom energie na nový deň a nový začiatok.

Čo by si poradila novému kolegovi, ktorý začína s obchodom?

Že som tu pre neho a môže sa na mňa kedykoľvek obrátiť. Je dôležité mať v novej firme dobrého a hlavne pozitívne naladeného kolegu! Ak prídete do novej spoločnosti a víta vás tam ufrflaný a znudený človek, garantujem, že do mesiaca ste ako on. V obchode je dôležité pracovať na sebe, mať odmakaných množstvo hodín práce, stretnutí, telefonátov, odmietnutí ale aj víťazstiev a radosti. Toto všetko príde a toto všetko ťa posunie ďalej a ďalej na ceste vyššie.

Ako zvládať odmietnutia v obchode?

Bežné odmietnutie zvládam už rutinne. Iné je, ak máte klienta, na ktorom pracujete dlhodobo a v určitom bode stopne spoluprácu. Alebo máte klienta, kde sme urobili maximum a on aj tak neprejaví záujem. Spočiatku sa ma takéto odmietnutia veľmi dotýkali. Vždy sa však snažím zanalyzovať, čo som mohla urobiť lepšie, kde som ešte mohla zabrať. Je to súčasť tejto práce a aj odmietnutie nás učí sa posúvať ďalej. Ale klamala by som, keby som povedala, že niektoré sa ma nedotkli – som len človek. Zároveň vždy poďakujem za príležitosť a otvorím dvere novej. A ktovie, možno ešte lepšej spolupráci.

Čo by si povedala našim potenciálnym klientom?

Každý v Deal Factory je profesionál a snaží sa dať zo seba pre klienta maximum. Nepristupujeme ku klientom ako k číslam, ale dávame si záležať na osobitnom prístupe. Vytvárame dlhodobé a úspešné vzťahy.

Kde hľadáš energiu do práce alebo na bežné dni?

Snažím sa oddeliť môj čas pre prácu a rodinu, nie vždy sa mi to však darí. Pokiaľ mám voľno, rada sa vyberiem niekam do prírody prečistiť si hlavu. Som vášniva pekárka, veľa a rada pečiem, to je môj najčastejší únik z reality a oddych. Inak mám rada fyzickú prácu, kde mi hlava vypne a pracujú len svaly.

Odporúčané články:

Copy link
Powered by Social Snap