Ako motivovať tím, ktorý pracuje na diaľku

Ako motivovať tím, ktorý pracuje na diaľku

Práca na diaľku je dnes už normou a nikam neodchádza. Až 98 % ľudí, ktorí pracujú na diaľku tvrdí, že chcú týmto spôsobom pracovať aj po pandémii. Otázkou je, ako ich motivovať, aby mali čo najlepšie výsledky. Tu je pár tipov:

1. Osvojte si automatizačné a technické nástroje

71 % obchodníkov hovorí, že väčšinu ich produktívneho času zabijú manuálnym zadávaním a vypisovaním údajov. Prečo teda ich opakujúce sa rutinné úlohy nezautomatizuje? Ušetrí im to čas aj energiu, ktorú môžu venovať omnoho dôležitejšej práci. Používanie automatizovaných nástrojov zároveň zlepšuje komunikáciu s členmi tímu aj so zákazníkmi. Bez manuálnej práce zabezpečíte, aby vždy dostali dôležité pripomienky aj spätnú väzbu. Zredukujete tak stres v tíme a zvýšite produktivitu.

2. Nezanedbajte virtuálne budovanie tímu

Nemôže sa váš tím stretnúť osobne? Aj napriek tomu môžete usporiadať zábavné činnosti cez internet, ktoré podporia disciplínu a tímového ducha. Navyše tak posilníte vzťahy medzi jednotlivými členmi a zlepšíte celkový výkon vašej spoločnosti. Výsledky vašej spoločnosti závisia od efektívnosti vášho obchodného tímu. A kde má váš tím hľadať efektívnosť bez činností, ktoré tím upevňujú?

Keď majú zamestnanci možnosť spoznať svojich kolegov, vytvoria si priateľstvá a budú medzi sebou ľahšie spolupracovať. Vďaka tomu bude pracovný proces plynulý.

4. Ponúknite hodnotné kurzy a školenia

Zamestnanci milujú, keď si môžu zlepšovať svoje profesionálne zručnosti. Bohužiaľ, nedostávajú na to dostatok možností. Kurz na zlepšenie komunikácie posilní ich sebavedomie a aj vy uvidíte, aký to bude mať pozitívny dopad na predaj. Okrem odborných kurzov im môžete ponúknuť aj možnosti osobného rozvoja.

5. Motivujte finančnými prostriedkami alebo ocenením

Mnoho firiem ponúka zamestnancom bonusy na základe ich výsledkov. Motivujú tak členov tímu, aby tvrdo pracovali a dosahovali konkrétne ciele. Excelentnou možnosťou je vyhlásenie finančných ocenení pre najlepších predajcov v tíme. Podporíte tak zdravú súťaživosť medzi členmi tímu. Navyše sa každý člen pokúsi na sebe popracovať, čo povedie k celkovému zlepšeniu tímu.

6. Nastavte si flexibilné ciele

Stanovenie prísnych cieľov môže byť pre zamestnancov veľmi stresujúce. Budú sa báť, či sa im podarí také ciele dosiahnuť a tento strach a neistota budú mať vplyv aj na výsledky v práci. Naopak, ak si zamestnanci určujú vlastné ciele, výsledky sú mimoriadne dobré. Každý zamestnanec má jedinečné silné a slabé stránky. Vďaka flexibilite si môžu určiť ciele v závislosti od svojich schopnosti. Zvýši sa tak šanca, že ich aj dosiahnu.

Odporúčané články:

Copy link
Powered by Social Snap