10 tipov pre obchodníkov v teréne počas pandémie

Prečítajte si našich 10 tipov, ako sa správať počas týchto náročných dní. Odporúčania, s ktorými by sa mal zoznámiť každý obchodník.

1. Buďte skromní
Vezmite si so sebou vlastný obed, čaj/kávu a vodu. Ak vám zákazník niečo ponúkne, nezabudnite, že vírus sa drží na všetkých povrchoch (vrátane pohárov a šálok) a môže sa preniesť na vaše ruky a z nich potom na všetko, čoho sa vaše ruky dotknú. Ak sa rozhodnete prijať pohostenie, buďte rozumní a opatrní. Ak je to možné, nevyužívajte verejnú dopravu.

2. Kontrolujte si teplotu
Každé ráno si zmerajte teplotu. Ak presiahne 37,5 °C, zostaňte doma a informujte aj svojho nadriadeného.

teplomer

3. Návštevy bez sprievodu
Na stretnutia so zákazníkmi nikoho so sebou neberte, pokiaľ to nie je nutné. Každá osoba navyše môže byť ďalším prenášačom alebo šíriteľom SARS-CoV-2.

4. Čistota pol života
Ako vždy si čistite ruky dezinfekčným prípravkom na báze alkoholu alebo si ich umyte mydlom a vodou. Kým si nevydezinfikujete alebo neumyjete ruky, nedotýkajte sa očí, úst ani nosa.

5. Udržujte odstup
Vyhýbajte sa fyzickému kontaktu pri pozdravení (nepodávajte si ruky). Postačí kývnutie hlavou alebo úsmev. Udržujte si počas stretnutia odstup. Svetová zdravotnícka organizácia odporúča minimálny odstup 2 metrov.

6. Používajte digitálne technológie
Neberte si so sebou žiadne papierové katalógy ani letáky. SARS-CoV-2 sa udrží aj na papieri a môže sa preniesť na ďalších ľudí, ktorí s materiálmi manipulujú. Ponúknite svoj katalóg výrobkov a formuláre v digitálnej podobe a prezerajte si ich na svojom notebooku alebo mobilnom zariadení.

tablet

7. Jednoduchosť nadovšetko
Na stretnutie si so sebou berte len pár vecí. Obmedzte počet ľudí na konferenciách, stretnutiach alebo školeniach, aby ste zabezpečili fyzické odstupy 2 metrov.

8. Nedotýkajte sa
Nedotýkajte sa povrchov, papierov ani vecí na pracovisku svojho zákazníka, najmä v čakárňach a na toaletách. Nedotýkajte sa letákov ani časopisov. Nezapisujte sa vlastnoručne, ale o zápis požiadajte recepčnú alebo bezpečnostného pracovníka, aby ste sa nemuseli dotýkať pier a formulárov, ktoré používajú rôzni cudzí ľudia. Vírus SARS-CoV-2 sa z povrchov dá očistiť bežnými dezinfekčnými prostriedkami, ktoré sa používajú v domácnosti.

9. Dezinfikujte
Po stretnutí:

  • Očistite svoj tablet, telefón, pero a všetky ďalšie veci, ktoré ste so sebou mali na stretnutí.
  • Vydezinfikujte si ruky.
  • Pomocou dezinfekčného spreja si očistite rúško a topánky.
  • Rúško si uložte do obalu, prípadne na každom stretnutí použite nové jednorazové rúško, aby ste zamedzili krížovej kontaminácii.

čistenie notebooku

10. Buďte štedrí (a používajte rúška!)
Noste si náhradné jednorazové rúška (v zabezpečenom balení), ktoré môžete ponúknuť svojim zákazníkom, ak ich sami nemajú. Noste si náhradné rúško. Ak niekto vo vašej prítomnosti kašle, môžete si rúško vymeniť. Nezabudnite na základné odporúčania zodpovedného nosenia rúška.

Prečítajte si inšpiráciu mesiaca, ktorou nebol nik iný ako REFRESHER.

Odporúčané články:

Copy link
Powered by Social Snap