Obchodníčka Betka nemá strach z výziev: S úsmevom na tvári uzavrie obchodnú zmluvu a skočí aj bungee jumping.

Obchodníčka Betka nemá strach z výziev: S úsmevom na tvári uzavrie obchodnú zmluvu a skočí aj bungee jumping.

Čo ťa v Deal Factory najviac baví?

Možno to znie neuveriteľne, no mám veľmi rada prácu s ľuďmi. Stretávam sa po celú dobu s rôznymi osobnosťami a mnohé z nich ma vedia inšpirovať, pobaviť a častokrát mi zlepšiť deň. Samozrejme, že to nemá vždy len svetlú stránku, keďže komunikácia s ľuďmi je v dnešnej dobe náročná. Mnoho preto závisí od môjho naladenia a postoja. Keďže som väčšinu času v práci veselá, s ľuďmi sa mi skvele komunikuje a vtedy sa v práci naozaj vyžívam.

Ako si sa dostala do Deal factory?

Zhodou okolností sa môj brat náhodne stretol s mojou terajšou kolegyňou Klaudiou, ktorú poznal a prišlo na reč o práci. Z jej rozprávania hneď usúdil, že to je presne pre mňa a že som vždy takéto niečo chcela robiť. Mne sa koncept Deal Factory veľmi páčil a snažila som sa teda skontaktovať s mojou šéfkou Katkou, ktorej som sa chcela bližšie predstaviť. Nakoľko práve hľadali nových obchodníkov do tímu, absolvovala som pohovor a už od začiatku som vedela, že toto je pre mňa to správne miesto.

Od kedy robíš obchodníčku a čo ťa na tom baví?

Skúsenosti s obchodovaním a marketingom mám už z mojich predchádzajúcich pracovných skúseností, ktoré som začala rozvíjať počas štúdia na prvom stupni VŠ. Práve tam som zistila, že mám rada prácu, v ktorej môžem pracovať na istom procese, ktorý posúvam do iného štádia. Mám veľmi rada osobné obchodné stretnutia s novými zákazníkmi, nakoľko sú to skupiny, ktoré sa už zaujímajú o konkrétny produkt a tak mi dajú veľa priestoru na prezentáciu. Ak odrátame prácu s ľuďmi, najviac ma, samozrejme, baví obchodný úspech v podobe uzatvorenia novej spolupráce medzi našim klientom a jeho novým zákazníkom. Je to znak toho, že to, čo robím, má naozaj zmysel a tento úspech ma baví.

Aká si vo voľnom čase? Ako vyzerá tvoj víkend?

Som veľký extrovert a mám rada spoločnosť ľudí. No práve preto, že mám stále okolo seba ľudí v práci a mám aj veľa priateľov, častokrát sa snažím tráviť čas aj sama. Rada si vybehnem do hôr, kde nájdem trošku kľudu a nechám sa vytrhnúť od ruchu a víru veľkomesta. Okrem záhradky a neodbúdajúcej práce okolo domu cez víkendy veľa športujem, pretože nedokážem chvíľu obsedieť. V piatok na obed už mám väčšinou prichystaný predbežný víkendový plán, bez ohľadu na konkrétnu aktivitu. Ak ma zavoláš liezť na skaly, hrať golf či skákať bungee jumping, určite nepoviem nie.

Ako vyzerá pracovný deň obchodníčky?

Typické pondelkové ráno začnem raňajkami s mojim skvelým tímom, šupnem do seba dávku kofeínu a potom už mi stačí iba nabitý telefón a laptop. Okrem samotného obchodovania som neustále v kontakte s mojimi aktuálnymi klientami, takže s nimi veľa e – mailujem, telefonujem a reportujem. Čo sa týka obchodovania, fungujem na telefóne a osobných či online stretnutiach. Tam sa snažím novým zákazníkom povedať čo najviac o ponúkanej spolupráci a jej benefitoch. Snažím sa vždy plánovať čo najviac stretnutí je možné, nakoľko sa tak zvyšuje pravdepodobnosť uzatvorenia obchodu.

Ľudia by si mohli myslieť, že v tejto práci je každý deň rovnaký, no ja mám pocit, že opak je pravdou. Každý jeden deň je úplne odlišný. Práve počas stretnutí sa mi naskytne veľa nových zadaní, požiadaviek, a individuálnych úloh, ktoré musím priebežne riešiť. Pracovný deň tak ubehne veľmi rýchlo a niekedy mám pri odchode z práce pocit, že som pred chvíľou len prišla.

Aké 3 rady by si dala juniornému obchodníkovi?

Byť v práci systematický a mať poriadok vo veciach. Je to pre mňa základ a viem, že juniori majú často vo veciach chaos a potom vzniká zbytočná panika. Stačí, ak budeš robiť veci postupne, všetko si svedomito značiť a zapisovať. Tak predídeš tomu, že budeš panikáriť pár dní pred deadlinom. Určite treba byť v práci vždy pozitívne naladený, a aj keď sa zle vyspíš, vedz, že práve ty si ten, kto môže niekomu zlepšiť deň a ty si ten, kto určuje v komunikácií prvotné naladenie. Poslednou vecou je určite vytrvať a nevzdávať sa na začiatku.

Juniori bývajú niekedy demotivovaní ak sa im menej darí, alebo zažijú aj menej príjemnú komunikáciu so zákazníkom. Práve toto je moment, kedy to netreba vzdávať, ale treba nájsť novú cestu či spôsob, ako veci zmeniť. Časom si každý nájde to svoje správne know-how, vďaka ktorému dokáže všetko.

Odporúčané články:

Copy link
Powered by Social Snap