Hlavné je, nebrať sa moc vážne: Obchodníčka Lucka je za každú srandu a poradí si v každej obchodnej oblasti

Hlavné je, nebrať sa moc vážne: Obchodníčka Lucka je za každú srandu a poradí si v každej obchodnej oblasti

Aké boli tvoje začiatky s obchodovaním?

S obchodovaním som začala už pár rokov dozadu, hneď ako som zistila, že mi kancelárska robota nevyhovuje. Na začiatku som, ako asi každý obchodník, bojovala s neúspechom či komunikáciou s rôznymi typmi ľudí. Človek sa musí vedieť prispôsobiť rôznym ľudom a okolnostiam, čo bolo pre mňa náročné. Taktiež namotivovať sa a ťažiť aj zo zlých skúseností. Keď sa pozriem spätne, mám za sebou kus cesty ale viem, že ešte stále sa mám toho veľa čo učiť.

Čo ťa na obchodovaní najviac nebaví a ako s tým bojuješ?

Tak ako všetko, aj obchodovanie má svoje pozitíva a negatíva. Snažím sa zamerať hlavne na tie pozitíva, ale občas prídu aj horšie dni. Najviac mi vadí a nebaví ma, keď ľudia, s ktorými komunikujem, sú nepríjemní. Ak ale na niekoho takého natrafím, snažím sa odosobniť a uvedomiť si, že ich nálada so mnou vlastne nemá nič spoločné.

V akom segmente predávaš najradšej?

Za tých pár rokov som obchodovala už vo viacerých segmentoch.  Pred Deal Factory som niekoľko rokov pracovala vo fashion segmente, čo mi bolo veľmi blízke. Inak nemám obľúbený segment. Snažím sa v každom, ktorý obchodujem, nájsť svoju cestu.

Ku komu v tíme máš najbližšie?

V Deal Factory sme super tím. Aj keď sme každý iný, spolu nám to klape. Vieme si pomôcť, podporiť ale aj sa poriadne zabaviť. Je ťažké vybrať osobu ku ktorej mám najbližšie, pretože s každým ma spája niečo iné.

Aké 3 rady by si dala juniornému obchodníkovi?

Nenechať sa odradiť, využiť všetky svoje silné stránky naplno a hlavne nebrať sa moc vážne.

Odporúčané články:

Copy link
Powered by Social Snap